День Українського козацтва

Щорічно 14 жовтня в Україні відзначається День Українського козацтва. Це свято співпадає зі святом святої Покрови Пречистої Богородиці, яке було дуже важливим для українських козаків, тому що Покрова уособлювала материнство - святе поняття для козаків, а також козацька церква була присвячена Діві Марії. Саме в цей день, на Покрову, козаки збиралися на загальновійськову Раду, на якій обирали кошового отамана, старшину та визначали, як жити далі.
Перша церква на честь Покрови була побудована козаками у 1659 році на Чортомлицькій Січі, всього ж за часи існування Січі було побудовано 13 церков.

Під покровом Богородиці козаки не боялися ні ворога, ні стихії, Богородиця була їхньою заступницею. Головним для них залишалося виконання святого девізу - захист православної віри.

Українське козацтво - це найважливіший компонент українського етносу, це та сила, яка завжди об»єднувала націю ї допомогла їй вижити в складні часи, коли майже була відсутня держава, коли знищувалося все національне, коли народ України піднімався на боротьбу за свою незалежність. Через козацтво проявився волелюбний Дух нашого народу та жага свободи.

День українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пречистої Богородиці 14 жовтня.

 

GidTravel - туризм, информация об странах, городах, местах отдыха