Квітковий маршрут

     Відвідування Хуторів за Квітковим маршрутом можна умовно поділити на два етапи: екскурсія та вільний час.

Як тільки Ви приїхали, відбувається незвичайний у наш час, але такий звичний у давнину, обряд зустрічі – «Хліб-сіль». Після чого, Ви знайомитеся з екскурсоводом і, тим самим, стаєте володарями цінної інформації про місцезнаходження туалетів, питної води і незвичайного транспорту, на якому доберетеся до місця екскурсії.

 Екскурсоводи повідають про заходи техніки безпеки, яка ні при якій ситуації зайвою не буває. Речі Вам запропонують залишити в спеціально відведеному місці, що зробить прогулянку більш комфортною.mn

     Вирушаємо до першого хутору на Квітковому маршруті – це невеликий Кінний двір (1). Саме тут Ви дізнаєтесь  про всі принади іпотерапії і про самих коней, також Вам надасться можливість погодувати та доторкнутись до тварин. Спілкування з благородними та граціозними тваринами, подарує учасникам відчуття внутрішньої гармонії і заряд позитивної енергії.

Переходимо через місток і потрапляємо на Стрілецький хутір (2). Тут Ви почуєте історію розвитку козацької зброї і побачите деякі його зразки в дії. Зануритися в історію виготовлення стародавніх іграшок Ви зможете на наступному хуторі Ляльки-мотанки (3).

 Далі групою проходите повз сонячний годинник і потрапляєте до Цирульника (4), який вам відкриє всі секрети старовинних зачісок. А тепер, повз ярмарочного стовпа переходимо на хутір з виготовлення Віників та оберегів (5). Праворуч бачимо старовинну українську хату, де розташований Музей українського побуту (6). Саме там, Ви зможете потрапити в атмосферу кількох епох, побачити історію розвитку народного побуту до другої половини ХХ століття. У дворі на Вас чекає дуже смачна прохолодна вода, а на задньому дворі можна побачити город.

Наближаючись до наступного об`єкта екскурсії, бачите невелику ріллю, де селянин оре город плугом. Аромат свіжого хліба привів Вас прямо на Хлібний двір (7), де Ви дізнаєтеся про чарівні властивості дріжджів і про старовинні рецепти приготування хліба.

 Зовсім поруч два величезних «молодильних» казана та сіновал, повернутися до цих об`єктів Ви зможете після закінчення екскурсії. Вас просто зачарує пензлик  Майстра-художника (8). У Гончарній (9) майстерні, побачите, як з грудки глини виходить горщик. Спостерігаючи за перетворенням глини Ви почуєте коротку розповідь про це ремесло, після чого відправитеся далі. Підходимо до ткацького верстата, тут майстер ткацького ремесла сплітає нитки на верстаті в доріжку, звану в народі «ряднинка». Крім того, Ви побачите і почуєте все, що пов`язане з шиттям і ткацтвом.

Потрапляючи на наступний хутір Ви бачите майстра з Писанкарства (10), який вміло на Ваших очах перетворить просте куряче яйце на шедевр образотворчого мистецтва.

Ну а тепер, всі дружно переходимо на Хутір знахарки-ворожки (12), яка повідає Вам про стародавні замовляння і ворожіннях. А ось вже і наступний хутір – Хутір розпису по дереву (13). Тут можна не тільки розписати дощечки, але і, вирізавши на сусідньому Хуторі різьблення по дереву (14) ложку, прикрасити її орнаментом Петриківського розпису.

І ось переходимо через вузеньку стежинку прямо до Монетника (16). Це найулюбленіший хутір, адже Ви теж любите гроші? Саме тут Ви можете зробити свою власну монетку на щастя, а також почути кілька старовинних порад, щодо залучення грошей.

А наступна зупинка – справжній солоний оазис. На Чумацькому хуторі (17) Ви дізнаєтеся про те, як "Чумаки сіль возили" ...

Всі знають, що вишитий рушник - символ долі, дороги і життєвої сили. Про це більш детально Ви дізнаєтесь на хуторі Вишивки (18), який і знаменуватиме закінчення екскурсійного Квіткового маршруту.

У вільний час, Ви маєте можливість повернутися на будь-який хутір * і кожен з Вас зможе зайнятися вподобаним ремеслом, під керівництвом майстра. А також: купатися, грати і робити те, що Вам сподобається.

 За Вашим бажанням можна замовити смачний домашній обід.

О 16:00 буде відбуватися фольклорне дійство.

 В кінці дня, перед від`їздом, кожен отримає на додачу до позитивного настрою по два невеликих подаруночка.

Веселого та пізнавального Вам відпочинку!

* Після екскурсії Вам надається можливість відвідувати хутори двох маршрутів.

 

 GidTravel - туризм, информация об странах, городах, местах отдыха