Зброя запорожців

Зброя запорожцівЗброя запорожців була різноманітною. Вони мали шаблі, списи, пістолі, рушниці, мушкети, татарські ятагани, ножі. Тобто мали козаки ту зброю, яку діставали у бою або змогли купити чи замовити її виготовлення.

Ті козаки, які ходили у походи, воювали, нерідко мали коштовну зброю, яку відбивали у татарських військових командуючих. А ті, хто не ходив у походи, мали просту звичайну зброю. Різні були мушкети та рушниці, бо діставали їх у різних походах. Деякі з них могли стріляти на триста кроків, а інші - на сто.

Те ж саме стосується й гармат, які козаки не виготовляли самі, а відбивали у ворога. Тому і виглядали вони й стріляли по-різному.

На ті часи, як правило, кожний ливарник, виготовляючи гармати, більше уваги звертав на їх зовнішній вигляд, ніж на їхню практичну мету. Перші гармати були короткими, десь приблизно 1 метр, але дуло їх було дуже широке. Ядра були великими, робилися вони з каменя і обковувалися залізними обручами. Пізніше, приблизно у 15 сторіччі, почали робити залізні ядра. При цьому зменшився калібр та вага гармат, з»явилася можливість підвозити на поле бою гармати на колесах. Почали виникати перші польові гармати.

В Україні у 1468 році у Львові виникла перша ливарня, в якій виготовляли гармати. З 16 сторіччя Львів стає центром виробництва гармат для всієї України.

Стріляли гармати залізними або чавунними ядрами, запалювальними снарядами, гранатами, картеччю, або робилися заряди в торбинах, які наповнювалися кулями з порохом.

Види козацьких гармат:
• Гаківниця
• Гармата-трійник 60 мм та 40 мм
• Корабельна гармата (фальконет)
• Гармата-салютівка (мортира)

Дізнатися більше про зброю запорожців та постріляти зрізних її видів та ще й з гармат, або просто відпочити на природі, Ви зможете, відвідавши Зелені Хутори Таврії.

Записатися на екскурсію Ви можете, просто подзвонивши за номером телефону, який вказано на нашому сайті на сторінці «Контакти».

Чекаємо Вас! Завжди Ваші, Зелені Хутори Таврії.

 

GidTravel - туризм, информация об странах, городах, местах отдыха