Миловаріння та Свічкарство

 Кожен з нас, наситившись штучними винаходами сучасності, все ж повертається до природного, екологічно чистого.

Сьогодні у фаворі все натуральне – продукти харчування, одяг, засоби гігієни. Саме тому зараз зростає популярність мила ручної роботи і попит на нього серед простого населення. Останніми роками, навіть, з`явилася мода дарувати на свята таке мило.

І тут важливі не стільки природність і натуральність, скільки неповторність, гарна упаковка, стійкий аромат натуральних олій, а найголовніше – приємні відчуття після його використання.

Саме таке мило можна придбати на хуторі Миловаріння, але краще зварити його самостійно, дізнавшись секрети виготовлення!

P.S.  За старих часів казали, що миється той, кому лінь чухатися:)

 Свічкарство

Свічки були винайдені людиною дуже давно, проте довгий час застосовувалися лише в будинках заможних людей.

Прототипом свічки є чаші, наповнені олією або жиром, з скіпочкою в якості гнота (пізніше стали використовувати фітиль з волокна або тканини). Такі світильники давали неприємний запах і дуже сильно коптили. Перші свічки сучасної конструкції з»явилися в Середньовіччі і виготовлялися з жиру або воску.

Розвиток китобійної промисловості наприкінці XVIII століття внесло перші суттєві зміни в процес виробництва свічок, бо спермацет (воскоподібна жир, який отримували з верхньої частини голови кашалота) став легкодоступним.

Ближче до початку XX століття хіміки змогли виділити нафтової віск – парафін, він чисто і рівно горів, практично не даючи запаху.

Навіть при впровадженні електричного освітлення досить довгий час на початку XX століття парафінові свічки тільки набирали популярність, не менш популярні вони і сьогодні.

 

Запрошуємо всіх бажаючих на майстер-клас з виготовлення свічок ручної роботи, які не тільки будуть освітлювати Ваш будинок, але і створять у ньому особливу атмосферу!GidTravel - туризм, информация об странах, городах, местах отдыха