Ворота - символ кордону між двома світами

Слово «ворота» дуже давнє. Ворота ніколи не були просто архітектурним елементом. Вони мали, і мають свій особливий сенс, як і кожна частка нашого будинку. Яке ж значення надавали їм праукраїнці?

Ворота - це символ межі між «там» і «тут», між своїм і чужим світом, це надійний захист від злих духів, початок шляху. Відкривання або закривання воріт - контакт з безмежним, незвіданим зовнішнім світом. Який він?

Ворота вважалися тим місцем, де може чекати нечиста сила. Тому ворота захищали різьбленням, розписом, прикрашали гілками зелені.

З воротами пов»язано багато звичаїв та обрядів - весілля, новосілля, похорон. Наприклад, в Карпатах, на шляху весільного поїзда «ставили ворота», тобто влаштовували подобу дерев»яної арки, таким чином, перегороджуючи дорогу.

Після смерті близької людини, ворота обв»язували червоним поясом або рушником, щоб слідом за померлим «не втекла з двору худорба».

В українських піснях, ворота висловлюють ідею єднання між етапами життя людини, життям поколінь, символізують перехід з одного часового виміру в інший (небесні ворота в колядках і веснянках, земні ворота у весільних і ліричних піснях). У сімейних піснях дуже символічна зустріч молодих біля воріт або біля будинку, перехід через поріг.

Найвідомішими є Золоті Ворота Києва - головні, святкові ворота міста, своєрідна українська тріумфальна арка. Саме тут зустрічали козацьке військо на чолі з Б.Хмельницьким з перемогою, здобутою під Жовтими Водами і Корсунем.

Дізнатися більше про символи і вірування праукраїнців, про національні українські ремесла, а також просто відпочити на природі, Ви зможете, відвідавши Зелені Хутори Таврії.

Записатися на екскурсію Ви можете, просто подзвонивши за номером телефону, який вказано на нашому сайті на сторінці «Контакти».

Чекаємо Вас! Завжди Ваші, Зелені Хутори Таврії.

Ворота - символ кордону між двома світами

 

GidTravel - туризм, информация об странах, городах, местах отдыха