Історія свічок

Зелені Хутори Таврії пропонують не просто відпочинок на природі, а з розвагами і з користю. Наприклад, Вас чекає зустріч з Майстром з виготовлення декоративних свічок. Він знає багато цікавих фактів про свічки, якими із задоволенням поділитися з Вами. Наприклад, історія свічок - де, коли і як вони з»явилися, якими вони були. Трохи про це, читайте на цій сторінці. Більше - почуєте від нашого Майстра.

Стародавні свічки значно відрізнялися від сучасних, і за зовнішнім виглядом, і за матеріалом, з якого їх виготовляли. Насправді, невідомо, коли вони з»явилися вперше. Для того, щоб зафіксувати цей факт, потрібна була писемність.

До документів, в яких згадуються свічки, відноситься, наприклад, Біблія. У ній розповідається, що цар Соломон в 10 столітті до н.е., після будівництва Храму, встановив 10 свічників, щоб вони висвітлювали північну і південну його частини. Вважається, що в ті часи, свічками були контейнери невеликого розміру, з пальним рідким розчином, в який опускали гніт.

Масове виробництво свічок і їх використання для освітлення будинків, храмів і вулиць, почали стародавні римляни. Для цього вони використовували тваринний жир.

У Китаї свічки виготовляли з щільного паперу, який згортали в трубочку і наповнювали воском, отриманим з насіння рослин і комах. В якості гнота використовувалася трубочка, яку скачували з тонкого рисового паперу. У Японії віск отримували з плодів горіхового дерева, в Індії - з коричного.

Історія свічок говорить про те, що в якості воску використовувався і бджолиний, який був дуже ароматним і свічки горіли набагато яскравіше. Правда, задоволення це було дуже дорогим і від використання бджолиного воску відмовилися.

Пізніше, жир і віск замінили спермацетом, який отримували з речовини, що знаходиться в головах китів. У 20 столітті заборонили його добувати.

З 15 століття віск для свічок стали заливати у форми, а гніт з 18 століття став виготовлятися з бавовни. І вже в 19 столітті виготовлення свічок почалося на верстатах. А трохи пізніше з неочищеної нафти навчилися отримувати парафін, з якого і в наші дні продовжують виготовляти свічки.

Ви можете дізнатися більше з історії свічок, виготовити декоративну свічку своїми руками, і ще побувати на інших хуторах. Досить записатися на екскурсію, просто зателефонувавши по номеру телефону, який вказаний на нашому сайті, на сторінці «Контакти».

Чекаємо Вас! Завжди Ваші, Зелені Хутори Таврії.

 

GidTravel - туризм, информация об странах, городах, местах отдыха